Profil školy

Motto: „Naučme sa učiť sa, učme sa pre život“

Základná škola sa nachádza v obci neďaleko Zlatých Moraviec. Budova školy je situovaná v centre obce v peknom prostredí pri parku, kde je veľa zelene. V škole je zavedený plyn, takže vykurovanie je bezproblémové. Budova školy je prízemná. Priestory školy tvorí vstupná chodba -šatňa, vnútorná chodba, dve triedy, riaditeľňa – počítačová učebňa, malý sklad na učebné pomôcky – zborovňa a priestory WC. Areál školy tvorí priestranný dvor, na ktorom sú rôzne druhy drevín – stromov, ktoré nám poskytujú chládok. V tomto prostredí je umiestnená preliezka s hojdačkami a lavičky, na ktorých sa bude dať v prípade pekného počasia tráviť s deťmi voľný čas cez prestávky, alebo v školskom klube detí (družine).

Naša škola patrí medzi málotriedne základné školy bez právnej subjektivity. Jej zriaďovateľom je Obec Čierne Kľačany.

V škole vyučujeme podľa Školského vzdelávacieho programu Od 1. ročníka vyučujeme Anglický jazyk. Počas vyučovania využívame modernú didaktickú techniku ako sú notebooky, dataprojektor, 2 interaktívne tabule a 12 PC s pripojením na internet. Žiaci vypĺňajú pracovné listy, hľadajú informácie na internete, majú k dispozícii množstvo hier na rozvoj logického myslenia, učia sa základným zručnostiam práce s PC.

Každý deň po vyučovaní  funguje  v škole školský klub detí do 16.00 hod.

• Základná škola, Školská 2, Čierne Kľačany
    Školská 2, 953 05 Čierne Kľačany